Մայիսի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին նախագծում ընդգրկվել է 10, մայիսի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում՝ 13 հարց: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել է մայիսի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Լրացումներ են կատարվել «Ազգային ժողովի բարեկամական խմբերի կազմերը հաստատելու մասին», «Միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում Ազգային ժողովի պատվիրակությունների կազմերը հաստատելու մասին» եւ «Միջխորհրդարանական հանձնաժողովներում Ազգային ժողովի պատվիրակությունների կազմերը հաստատելու մասին» ԱԺ խորհրդի որոշումներում:
Խորհուրդը hաստատել է ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում «Հայաստանի Հանրապետության 2017 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկը:

On May 21, the RA NA Council sitting presided over by the RA NA President Ara Babloyan was held.
The draft laws on Making Addenda to the agenda of the third session of the National Assembly sixth convocation and the agenda of the regular sittings to be convened on May 22 were debated and approved.
10 items were included in the draft law on Making Addenda to the agenda of the third session of the NA sixth convocation, and 13 items were included in the draft law of the regular sittings’ agenda to be convened on May 22. By the decision of the Council the sequence of the debate of the regular sittings’ agenda items to be convened on May 22 was established.
Addenda were made in the NA Council decisions on Approving the Members of the National Assembly Friendship Groups, on Approving the Members of the National Assembly Delegations and on Approving the Members of the National Assembly Delegations in the Inter-Parliamentary Committees.
The Council approved the term of holding preliminary debates of the annual report on the Execution of the RA State Budget for 2017 in the NA Standing Committees.