Մայիսի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին նախագծում ընդգրկվել է 10, մայիսի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում՝ 13 հարց: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել է մայիսի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Լրացումներ են կատարվել «Ազգային ժողովի բարեկամական խմբերի կազմերը հաստատելու մասին», «Միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում Ազգային ժողովի պատվիրակությունների կազմերը հաստատելու մասին» եւ «Միջխորհրդարանական հանձնաժողովներում Ազգային ժողովի պատվիրակությունների կազմերը հաստատելու մասին» ԱԺ խորհրդի որոշումներում:
Խորհուրդը hաստատել է ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում «Հայաստանի Հանրապետության 2017 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկը:

21 мая состоялось заседание Совета НС РА, которое вел Председатель НС А.Баблоян.
Обсуждены и утверждены проекты о внесении дополнений в повестку дня третьей сессии НС шестого созыва и повестки дня созываемых 22 мая очередных заседаний.
В проект о внесении дополнений в повестку дня третьей сессии НС шестого созыва включено 10 вопросов, в проект повестки дня созываемых 22 мая очередных заседаний – 13. По решению Совета НС определена последовательность обсуждения повесточных вопросов   на созываемых 22 мая очередных заседаниях.
Внесены дополнения в решения Совета НС “Об утверждении составов групп дружбы НС”, “Об утверждении составов делегаций НС в международных парламентских организациях” и “Об утверждении составов делегаций НС в межпарламентских комиссиях”.
Совет НС утвердил график проведения предварительных обсуждений в постоянных комиссиях НС годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2017 г.”.